fbpx

Telefon: 0539 548 51 25

Medyum Zaher SEKMEN

Cinlerden Korunma

Cinlerden Korunma

Cinlerden ve cin taifesinden her hangi bir varlıktan korunmanın en önemli yolu Ayetel kürsiyi koruma kalkanı olarak kullanmaktır.

Ayetel Kürsi

Ayetel kürsi adeta cinlere karşı bir zırhtır. Peygamber Efendimiz (sav) günde 7 defa okuyarak her okumadan sonra önce sağ, sonra sol, sonra sırasıyla ön, arka, yukarı, aşağıya üflemiş ve en sonunda da nefesini içine çekmiştir. Cin ve ifrit musallatından korunmanın en önemli yolu budur. Ayetel kürsinin en son ayeti olan “ve hüvel azizul hakııiym” kısmını sürekli tekrar etmekte cinlerden korunmak için çok etkili bir yöntemdir.

Felak ve Nas Sureleri

Ayetel kürsiden sonraki en önemli cinlerden korunma yolu felak ve nas surelerini okumaktır. Sayı sınırı olmaksızın aklımıza her geldiğinde felak ve nas surelerini okumalıyız. Unutmamalıyız ki Allah (c.c) Peygamber Efendimize büyü yapıldıktan sonra bu sureleri indirmiştir. O yüzden çok önemli surelerdir.

Buhur Yakmak

Cinler Kuranı Kerim’ in bildirdiğine göre dumansız ateşten yaratılmıştır. Bu yüzden bazı otların yakılması sonucu elde edilen buhur cinleri adeta mahvetmektedir. Bu otlar; sidr ağacı, defne yaprağı ve üzerlik otudur. Bu otların karıştırılıp yakılmasının ardından oluşacak dumanı ile evi tütsülemek tüm cin taifesinin perişan olmasını sağlayacaktır. Ayrıca evde elma çubuğundan yapılmış ufak bir parça çubuk bulundurulan eve Allah’ ın izniyle her hangi bir cinni varlık giremez. Bu saydığımız otlar cinlerin korktukları otlardır.
Kendileri de dumansız ateşten yaratılan cinler buhurdan nefret ederler. Bu buhurla tuvalet, banyo dahil evin her yerini buhurlamak eve cin girmesini engeller. Evi buhurlarken birer defa felak, nas, ayetel kürsi, fatiha ve ihlas sureleri okunmalıdır. Ayrıca kişisel temizlik veya banyo yapma esnasında defne yaprağından ya da sidr ağacından yapılmış sabun kullanmak banyodayken bu cinni varlıklardan korunmak için etkilidir. Kullanım sonucu ufalmış ve bitmeye yakın küçük sabun parçalarını çöpe atmayıp iç çamaşırlarının arasında saklamakta cinlere karşı koruyucu bir kalkan görevi görür.

Saffat ve Sebe Sureleri

Bu surelerin cinlerle mücadeledeki etkisi son derece muntazamdır. Günde istediğiniz sayıda saffat ve sebe surelerini okuyarak cinlerden ve ifritlerden korunabilirsiniz.

1 Comment

Add Yours →

Bir cevap yazın

BİZE ULAŞIN