fbpx

Telefon: 0539 548 51 25

Medyum Zaher SEKMEN

EBCED NEDİR, NASIL HESAPLANIR?

Ebced nedir
Ebced Arapça kökenli bir hesaplama yöntemidir. Cifr ile ilişkilendirilen ebced aslında bir çeşit numaroloji ürünüdür. Arapçada bulunan her harf belirli bir sayıya denk gelecek şekilde Ebced Tablosuna yerleştirilir ve bazı özel işlemlerde kuranın ve matematiğin birleştiği ebced kullanılarak kişinin istediği amaca ulaşılır.
Cifr nedir?
İleride gerçekleşecek olayları değişik metotlarla öğrenme ilmidir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Cifr ilmi isimli yazımızı okuyabilirsiniz (http://buyuyapanhocalar.com/2018/01/14/cifir-ilmi-ilm-i-cifr/).
Ebced hesabının kullanım alanları
Dini bir işlem ile sonuca ulaşmayı hedefleyen medyumların en çok kullandığı ilimlerden birisidir ebced. Medyumların yaptığı neredeyse her şey ebced hesaplaması yardımıyla yapılır. Vefk, muska, büyü, tılsım gibi akla gelebilecek neredeyse her şey için kullanılabilir. Bunların yanı sıra tarih belirlemek için ya da gelecekte olması muhtemel şeyler için de bu hesaplama yöntemi kullanılır.
Fars ve Türk tarihinde de bu hesaplama yöntemine çoğu zaman başvurulmuştur. Buna en büyük örneği İstanbul’un fetih tarihinin bulunması ile verilebilir.
Zamanının önde gelen ebced alimleri İstanbul’un fetih tarihini öğrenmek için Âhirûn (Âhirûn kelimesi Osmanlıcada sonlar anlamına gelmektedir. İstanbul’un fethi bir çağın sonunu temsil ettiği için bu kelime kullanılmıştır) kelimesini hesaplamışlardır. Âhirûn kelimesini oluşturan Arapça harfler Elif+gayn+ra+vav+nun harfleridir. Bu harflerin toplamı (1+600+200+6+50) 857 ediyor. Hicri olarak 857 olan tarih miladi olarak 1453 yılına tekabül etmektedir.
Tarihte yazalar tarafından da bolca bu hesaplama yöntemi kullanılmıştır. Bazı yazarlar kendi yazılarında o yazıyı yazdıkları tarihi ya da o tarihte geçen bir olayı anlatıyorlarsa o olayın gerçekleştiği tarihi ebced hesabı ile yazılarına saklamışlardır. Buna verebileceğimiz örnek ise Kanuninin Bağdat’ı fetih etmesi üzerine fuzulinin ona yazdığı mısraları örnek gösterebiliriz.
Ebced Tablosu
Bu tabloyu paylaşıp Arapça olarak her harfin denk geldiği sayıyı söylemeden önce belirtmekte fayda var ki bu sayıları kullanarak gelecek tahmininde bulunmamanızı, normalde bir medyumun yapması gereken işlemlere bu bilgiler ile kendiniz yapmaya kalkışmamanızı tavsiye ederim. Şayet gelecek tahmini için kullanılması geleceğiniz konusunda yanlış bilgi edinmenize yanlış tahmin yapmanıza neden olabilir. Vefk, büyü gibi bir işleme kalkışmanız ise o işlemi yapmayı geçin size musallat olunmasına bile sebebiyet verebilir. Lafı daha fazla uzatmadan her harfin denk geldiği sayıyı sizlerle paylaşıyorum.
Elif: 1, Be: 2, Cim: 3, Dal: 4, He: 5, Vav: 6, Ze: 7, Ha: 8, Tı: 9, Ya: 10, Kef: 20, Lam: 30, Mim: 40, Nun: 50, Sin: 60, Âyn: 70, Fe: 80, Sad: 90, Kaf: 100, Rı: 200, Şın: 300, Te: 400, Se: 500, Hı: 600, Zel: 700, Dad: 800, Zı: 900, Ğayın: 1000
 

10 Comments

Add Yours →

hocam en iyi medyum siz misiniz internette araştırdım sonuçlara göre en iyi medyumlar dan birisi sizsiniz

Bursa medyumları arasında en iyisi sizin olduğunuzu biliyorum hocam Bursa’da bağlama işlemi yapan bir medyum arıyorum

hocam benim kaynanam büyücülerle uğraşıyormuş eskiden eşim doğduğundan beri başına musallat durumu varmış kendisi sürekli cinler tarafından taciz ve tecavüze uğradığını dan bahsediyorum bu Bizim durumumuz ben ciddiye almıyordum İlk başlarda fakat zaman geçtikçe anlattıklarının ciddi ve gerçekçi olduğuna kanaat getirdim de internetten sürekli hoca araştırmaya başladı fakat kimse sizin gibi cesur davranıp da bu işin altına elini koyamadı sizin yaptığınız koruma işlemleri bizimle çalışma yöntemleriniz bize yapmak isteyip de anlattığınız işlemler sayesinde şu anda eşim 1 yıl geçti süredir kendine geldi ve cinler tarafından herhangi bir görüşmeye maruz kalmadığını belirtiyor sizlerin bizim üzerimizdeki papaz büyüleri ne Ermeni birilerini ve daha bir çok sıkıntılı işlemleri görüp bunları bulduğunuzu anlatmanız bizleri de ki kanıtlarla birleşince bizlere sevindirici bir haber oldu çok teşekkür ediyorum saygılarımla

Bir cevap yazın

BİZE ULAŞIN