fbpx

Telefon: 0539 548 51 25

Medyum Zaher SEKMEN

TÜTSÜ NEDİR?

TÜTSÜ NEDİR?

Tütsü nedir? Tütsü ne işe yarar? Tütsü hangi dine aittir? Tütsü ilk nasıl kullanılmıştır? Tütsü yakmanın faydaları nelerdir? Tütsü yakmanın zararı var mıdır? Tütsü yakmak islama uygun mudur? Tütsü yakmak günah mıdır? Tütsü ne zaman çıkmıştır? İslamda tütsünün yeri nedir? Tütsü cinlerden korur mu? Tütsü nazardan korur mu? Hangi tür tütsüler daha faydalıdır? Her gün tütsü yakmanın zararı var mıdır? Ne sıklıkla tütsü yakılmalıdır?
Tütsü eski dönemlerden beri insanların kötü enerjileri yok etmek, rahatlamak, ibadet etmek amaçlı yaptığı ritüeller arasında yer alır. Başlangıcı çok eski zamanlara dayandığı için budistler, hristiyanlar, müslümanlar, meditasyon yapanlar hatta hiçbir dine inanmayan kişiler bile rahatlatıcı etkisinden kaynaklı tütsü kullanırlar. Peki tütsü nedir, ne işe yarar? Tütsü özel bazı bitkilerin yakımı ve bunların arkasında bıraktığı kokudur. Bu bitkiler üzerlik tohumu olabilir ya da iğde yaprağı olabilir. Asıl önemli nokta tütsüyü biz neden kullanıyoruz, sorusudur. Biliyorsunuz cinlerle ortak bir alemde yaşıyoruz ve onlarında bizim gibi iyi olanı var, kötü olanı var. Kötü olanlarının bize yaklaşmaması için tütsü büyük ölçü de fayda sağlar. Nasıl ki bizim ihtiyacımız olan oksijendir. Sırf karbondioksit dolu bir yerde yaşayamayız, duramayız o hava bizi zehirler, cinlerde tütsü kokusundan çok rahatsızlık duyarlar ve o bölgeden uzaklaşırlar. O koku onlar için zehir özelliği taşır.
Tütsü aynı zamanda nazarın kötü enerjisini de kırmaktadır. Üzerinizde ağırlık olduğunu hissettiğini an sizde tütsü yakabilirsiniz. Üzerinizdeki ağırlık hafifleyecek ve tütsü sizi rahatlatacaktır. Tütsü yakarken felak ve nas sureleri okunmalı ve dumanı bütün odalarda gezdirilmelidir. Kokunun tüm eve nüfuz etmesi sağlanmalıdır. Tütsünün haftada bir kez yakılması uygundur. İslam dini açısından hiçbir sakıncası olmadığı gibi bahsettiğimiz faydaları vardır. Tütsü yakmak için medyuma ihtiyaç yoktur. Herkes kendi evi  için tütsü yakabilir. Dediğimiz gibi tütsünün birçok türü vardır. En faydalısı üzerlik otu tütsüsüdür. Evinizde sıkıntı, bereketsizlik, kavga, gürültü, stres, nazar, huzursuzluk varsa tütsünün sakinleştirici ve iyileştirici gücünden sizde faydalanabilirsiniz. Tütsü pek çok yerde satılmaktadır. Kolayca ulaşabilirsiniz.

24 Comments

Add Yours →

valla ben inanmıyordum ama bu kadar güzel yorum var ki bende yaptırcam artık inanıyorum

hocam şirinlik muskası etkisini göstermeye başladı ömürlük olacağı konusunda Garanti vermiştiniz çok sağ olun sizi çok seviyorum

yurtdışında da yardımcı olduğunuz kişiler var mı hocam yurtdışında hangi illere ülkelere hizmet veriyorsunuz

hocam yeni açtığımız dükkanımız için verdiğiniz bereket duası çok işimize yaradi Allah razı olsun kazancın hayrını görebiliyoruz sağ olun

hocam ben bu işlerden hiçbirşey anlamam ama çaresizlik insana neler yaptırıyor lütfen bana yardım edin

Bir cevap yazın

BİZE ULAŞIN